BENDRA INFORMACIJA

Natūralių medžiagų (ąžuolo, buko, beržo, juodalksnio ir kt) tekstūros ir atspalvio nelygumai nelaikomi prekių kokybės trūkumu. Užsakant natūralaus medžio masyvo arba medžio lukštu dengtus baldus, gali pasitaikyti nevienoda medžio struktūra, lengvi įskilimai, šakų sandaros ir spalviniai niuansai – būdingi natūraliai išaugintai medienai. Tai nėra Prekių kokybės trūkumas ir nereiškia Prekės kokybės pablogėjimo. Pardavėjas patvirtina, kad parduodamos prekės atitinka gamintojo standartus ir reikalavimus, taikomus Lietuvos Respublikoje. Baldai yra pagaminti pagal standartizuotų baldų gamybos technologiją, kuri nesuteikia galimybės tinkamai pritaikyti baldus patalpoms, kuriose yra statybinis brokas (sienų ar grindų lygumų arba sienų kampų statmenų neatitikimas standartams, arba nestandartinis santechninių mazgų išdėstymas). Baldai yra pritaikyti buitiniam naudojimui apšildomose patalpose be didelių temperatūros ir drėgnumo svyravimų bei negali būti naudojami aktyvių cheminių medžiagų arba padidinto drėgnumo patalpose. Pirkėjui yra žinoma, kad kokybiški baldai, kurie yra gaminti pagal užsakymą, patalynės reikmenys, šviestuvai atgal negrąžinami.

Pardavėjas suteikia Prekėms 24 (dvidešimt keturių) mėnesių gamintojo garantiją, kuri apima medžiagų, iš kurių jos pagamintos, kokybės, Prekių gamybos kokybės, o taip pat montavimo darbų kokybės garantiją. Garantinis terminas pradedamas skaičiuoti nuo Prekių perdavimo Pirkėjui dienos. Garantija netaikoma natūraliems medžio ir paviršių pokyčiams, natūraliam susidėvėjimui, stiklo dūžiui, medžiagos mechaniniams pažeidimams, įbrėžimams, bei prekių sugadinimui, pažeidimui ir susijusiems nuostoliams, atsirandantiems prekių eksploatavimo metu dėl netinkamo naudojimo ar elgesio, naudojimo ne pagal įprastą paskirtį, dėl trečiųjų asmenų ar naminių gyvūnų netinkamo įsikišimo (pažeidimų ir pan.), užteršimo. Daugiau informacijos apie garantiją pirkimo-pardavimo sutartyje arba salonuose.

 

BALDŲ EKSPLOATAVIMO IR PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

BENDROSIOS EKSPLOATAVIMO TAISYKLĖS:

1.Baldai turi būti eksploatuojami sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra nuo +5C iki +35C, santykinis oro drėgnumas nuo 30% iki 70%).
2. Keičiant baldų stovėjimo vietą, patartina juos ne stumdyti, bet pernešti.
3. Patartina įsidėmėti, kad natūralia fanieruote dengtų baldų atspalvis dėl šviesos poveikio laikui bėgant keičiasi, todėl nauji tokios pačios dangos baldai, pastatyti šalia senųjų, bus kitokio atspalvio. Taip pat baldų atspalvio skirtumas ilgainiui gali atsirasti, jei tam tikra jų dalis bus nuolat veikiama šviesos, o kita dalis ne, pvz., patraukus ilgą laiką nejudintą kompiuterio monitorių, jo stovėjimo vietoje liks kitokio atspalvio plotas.
4. Rekomenduojame kambario baldų nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose: gali išblukti, įplyšti audinio ar odos apmušalai ir kitos medžiagos.
5. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.
6. Nesėdėkite ant sofų bei fotelių rankoms pasidėti skirtų atramų.
7. Nesistokite ant baldų ir nesisupkite, nes galite sugadinti konstrukciją.
8. Speciali grindis sauganti danga, tvirtinama prie baldų apačios (pavyzdžiui, stalų bei kėdžių kojų), saugo grindų paviršių nuo subraižymo.
Draudžiama
1.Braižyti ar kitaip veikti baldų paviršių kietais, aštriais daiktais. Baldus ir jų dalis daužyti, kaitinti, naudoti ne pagal paskirti. Už mechaninius gaminio pažeidimus gamintojas neatsako, jiems taisyti netaikoma garantinė priežiūra.
2. Ant baldų paviršiaus pilti tirpiklių, rūgščių ar šarmų.
3.Naudoti valymo priemones, kurių sudėtyje yra rūgščių , šarmų ar abrazyvinių medžiagų.

MELAMINU DENGTŲ BALDŲ PAVIRŠIŲ PRIEŽIŪRA

1. Dulkes valykite sausa švaria šluoste, o labiau suteptus paviršius valykite dangos rašto kryptimi (jei ją galima nustatyti) minkšta drėgna šluoste su švelnia valymo priemone, pvz., skystu indų plovikliu.
2. Baldų paviršius nebijo trumpalaikio vandens poveikio. Tačiau vandenį ar kitą skystį, išpiltą ties briaunos ir plokštumos sandūra, būtina skubiai nusausinti šluoste, nes detalė gali išbrinkti.

NATŪRALIA FANERUOTE DENGTŲ BALDŲ PRIEŽIŪRA

1. Valykite minkšta drėgna šluoste dangos rašto kryptimi.
2. Baldų paviršius nėra atsparus vandens poveikiui. Vandeni ar kitą skysti, išpiltą ties briaunos ir plokštumos sandūra, būtina skubiai nusausinti šluoste, nes detalė gali išbrinkti.
3. Kartą per mėnesi nuvalykite valikliu, skirtu mediniams baldams, ir nusausinkite sausa švelnia šluoste.
4. Rekomenduojame faneruotus paviršius kas pusę metų nupoliruoti specialiu vašku ir nusausinti švelnia šluoste.

DĖMESIO: stalų stalviršiai, kurie yra dengti stora (apie 4mm) natūralaus medžio faneruote, gali turėti įtrūkimus arba tokie įtrūkimai gali atsirasti bėgant laikui. Pagal gamintojo Torkelson deklaraciją, tai yra natūralus medienos procesas, pabrėžiantis baldo išskirtinumą, natūralumą ir nėra traktuojamas kaip brokas. 

DAŽYTO METALO DALIŲ PRIEŽIŪRA

1.Paviršių valykite švelnia šluoste, sudrėkinta specialiu valikliu. Kruopščiai patrinkite ir leiskite išdžiūti.
2.Tepalų ir riebalų žymes ar smulkius vos matomus įbrėžimus galima pašalinti dažytam metalui skirtomis poliravimo priemonėmis, skysčiais ir pastomis.
3.Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų abrazyviųjų priemonių.
4.Pažeistą paviršių nedelsdami nupoliruokite, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius.
5.Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją. Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.

NATŪRALIOS ODOS PRIEŽIŪRA

1.Dulkes valykite sausa švaria šluoste ar nusiurbkite siurbliu su gobelenui skirtu antgaliu.
2.Suteptą odą valykite tik specialiomis odos priežiūros priemonėmis. Prieš naudodami valymo priemonę būtinai išbandykite ją nematomoje vietoje. Valykite visą odos paviršių.
3.Ant odos užpiltą vandenį būtina kuo skubiau nusausinti švaria sausa šluoste. Prieš naudodamiesi leiskite odai visiškai išdžiūti (ne mažiau kaip 6 valandas).
4.Riebalų dėmių neplaukite vandeniu, valykite švaria sausa šluoste.

Draudžiama

1.Odą plauti vandeniu.
2.Paviršių džiovinti plaukų džiovintuvu ar kitu elektros prietaisu.
3.Valyti odą valomaisiais tirpikliais, alyvomis, baldų poliravimo priemonėmis, blizgalais, abrazyviniais valikliais, nes jie gali pakenkti odos struktūrai.

GOBELENO PRIEŽIŪRA

1.Dulkes nusiurbkite siurbliu su gobelenui skirtu antgaliu. Siurbiant pašalinami nešvarumai, dėl kurių baldų audeklas greičiau nusidėvi.
2.Skysčius nusausinkite nespalvotais rankšluosčiais, audiniais ar sausomis drėgmę sugeriančiomis šluostėmis.
3.Kietas apnašas nuo gobeleno galima pašalinti neaštriu metaliniu daiktu.
4.Norėdami, kad baldų apmušalai ilgiau išliktų gražūs, bent kartą per metus naudokitės profesionalaus sausojo cheminio valymo paslaugomis.
5.Kai kurie audiniai gali kurį laiką veltis. Tai nėra laikoma defektu, susivėlęs audinys valomas pūkų surinktuvu. Išlindę siūlai nukerpami. Jų jokiais būdais negalima traukti.
6.Dėmes valykite specialiomis valymo priemonėmis, skirtomis vilnai ar sintetinio pluošto baldiniams audiniams:
6.1jeigu reikia, nusausinkite dėmę sausa nespalvota, gerai vandeni sugeriančia šluoste;
6.2prieš naudodamiesi valikliu atidžiai perskaitykite instrukciją.
Draudžiama
1.Paviršių džiovinti lygintuvu ar kitokiais elektros prietaisais.
2.Valyti gobeleną kitais valikliais griežtai draudžiama.

ČIUŽINIŲ PRIEŽIŪRA

1.Nuolatinis valymas dulkių siurbliu neleis kauptis dulkėms.
2.Čiužino dangalas apsaugo nuo dėmių.
3.Jei čiužinį vis apversite, kaip nurodyta su garantija pateikiamoje gamintojo instrukcijoje, prailginsite gaminio naudojimo laiką. Taip vėdinsite čiužinį ir sumažinsite drėgmės kondensaciją. Kai kurių čiužinių vartyti nebūtina.
4.Čiužiniui taip pat gali pakenkti, jei jį mėginsite sulenkti ar ant jo šokinėsite.

PLASTIKINIŲ DALIŲ PRIEŽIŪRA

1.Valykite minkšta drėgna šluoste, sudrėkinta švelniu valikliu. Kruopščiai patrinkite ir nusausinkite minkšta šluoste.

STIKLO PRIEŽIŪRA

1.Stiklinius paviršius valykite stiklui skirta valymo priemone minkšta šluoste.
2.Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Saugokite, kad ant matinio stiklo paviršiaus nepatektų riebalų ar kitų nešvarumų. Jie gali palikti sunkiai išvalomų dėmių.
3.Kai stiklas yra šilumos ar kitaip veikiamas, jo atsparumas smūgiams sumažėja ir jis gali skilti ar visai sudužti.

LAUKO BALDŲ PRIEŽIŪRA IR LAIKYMO REKOMENDACIJOS

Jeigu jūsų prekei reikalingas surinkimas, įsitikinkite, kad baldus padėjote ant lygaus paviršiaus. Sekite prie baldo teikiamas surinkimo instrukcijas. Rekomenduojame montuoti baldus ant minkšto paviršiaus, ant pievelės ar patiesto pledo tarp produkto ir paviršiaus. Tai padės išvengti įbrėžimų rinkimo metu. Prieš pradėdami naudoti baldą, įsitikinkite, kad jis surinktas teisingai ir tvirtai.

DĖMESIO: nepalikite stiklo ar kitų stiklo daiktų esant tiesioginei saulei. Stiklas gali padidinti karštį ir palikti degėsių žymes ant baldo.

SANDĖLIAVIMAS

Sandėliuoti lauko baldus rekomenduojame nešildomose, sausose ir ventiliuojamose patalpose (pvz. Garažas, rūsys). Staigūs temperatūros pokyčiai gali pakenkti ypač mediniams baldams.

DIRBTINIS RATANAS (poli vytelės), PLASTIKAS ir TEKSTILENAS

Tekstilenas – labai lengva, patvari ir nesunkiai kilnojama medžiaga, naudojama minkštoms lauko baldų konstrukcijoms (kombinuojant su metalu, aliuminiu ar medžiu). Medžiaga pagaminta iš plastiko, padengto poliesteriu. Nuvalykite drėgna šluoste ir specialiu plastiko valikliu arba švelniu plovikliu. Nenaudokite baliklių ir kitų agresyvių cheminių medžiagų. Aukšto slėgio plovimo naudoti negalima. Niekada nedėkite karštų daiktų tiesiai ant medžiagos, naudokite karščiui atsparius specialius padėkliukus. PE– poli vytelės ir tesktilenas yra atsparūs UV spinduliams.

LAMINATAS

Nuvalykite drėgna šluoste ir indų plovikliu arba universaliu valikliu. Nuvalykite sausu skudurėliu. Niekada nedėkite karštų daiktų tiesiai ant paviršiaus, visada naudokite padėkliukus.

ALIUMINIS

Valykite aliuminio baldus su muiluota šluoste ir nuplaukite su vandeniu. Venkite abrazyvių šluosčių, nes jos gali subraižyti baldą. Nenaudokite baliklių ar kitų agresyvių cheminių valiklių.

PAGALVĖLĖS

Visas pagalvėles ir minkštas dalis nuimkite nuo baldų ir sandėliuokite atskirai, kai baldų nenaudojate. Dėmes valykite šiltu lengvai muiluotu vandeniu. Džiovinkite ore ne ant saulės ir sekite instrukcijas, kurios pateikiamos kartu su baldu.

MEDŽIO IMITACIJOS, NEMEDŽIO KILMĖS MEDŽIAGOS

Tai dirbtinės kilmės medžiagos su medžio imitacija. Tai aplinkai atsparūs paviršiai, kuriems reikia mažai priežiūros. Tai pilnai padengti spalva ir patvarūs baldai laukui. Jų paviršiai gali būti lengvai valomi su vandeniu ir švelniais valikliais, nuplaunamais vandeniu ir minkšta šluoste. Tokių paviršių spalva laikui bėganti visgi gali kisti. Juos galima perdažyti akriliniais dažais, po tinkamo paruošimo. Atsiminkite, kad dirbtinės medžiagos jautrios karščiui ir aukštoms temperatūroms. Aukšto slėgio plovimo naudoti negalima. Niekada nedėkite karštų daiktų tiesiai ant medžiagos, naudokite karščiui atsparius specialius padėkliukus. Priklausomai nuo temperatūros, stalviršis gali šiek tiek deformuotis ir šiek tiek išsilenkti. Valymui ir apdorojimui rekomenduojame universalų paviršių valiklį.

AKACIJA – kietmedis

Visa mūsų akacija yra paimta iš sertifikuotų plantacijų Vietname. Norėdami išlaikyti gražų baldų paviršių, juos reikia apdoroti specialiomis medžiagomis. Nauji baldai turi būti prisotinti alyva. Tai daroma tepant aliejų kelis kartus vieną po kito, kol susigers kiek įmanoma daugiau. Alyvos perteklius nuvalomas. Rekomenduojame baldus aliejumi apdoroti kelis kartus per metus, ypač pavasarį, prieš išvežant sezonui. Alyvas rinkitės iš specializuotų ir patikimų pardavėjų ir laikykitės jų siūlomų rekomendacijų.
ATMINKITE: alyva keičia medžio spalvą. Nedengtas medis alyva veikiamas saulės bei kitų išorės veiksnių taip pat keičia spalvą ir į tokius baldus lengviau įsigeria vanduo bei skysčiai patenkantys baldo naudojimosi metu.

Dažyta / akacija su tekstūra

Nuvalykite minkštu skudurėliu ir švelniu plovikliu. Prašome kruopščiai išdžiovinti. Saugokite baldus nuo lietaus, geriausia gerai vėdinamu baldo užvalkalu. Nuvalykite baldus, jei ant jų lijo. Jei dažai pažeisti, lengvai nušlifuokite paviršių smulkiu švitriniu popieriumi ir nuvalykite nuo nešvarumų. Prieš dažydami pažeistą vietą, pirmiausia padenkite nedidelį plotą, kad įsitikintumėte, jog turite tinkamą spalvą. Kreipkitės į vieną spalvų prekybininką, kad gautumėte gauti tinkamą produktą.

TIKMEDIS

Pastaba! Priežiūros patarimai netaikomi baltam pigmentuotam ir papilkėjusiam tikmedžiui. Nešvarus tikmedis turi būti nuvalytas specialiu tokiai medienai plauti skirtu valikliu. Nežymūs nešvarumai nuplaunami vandeniu ir švelniu plovikliu. Prieš valydami tikmedį kurį laiką sudrėkinkite, kad paviršius šiek tiek suminkštėtų. Jei po valymo medienos plaušai pakilo, paviršių galite lengvai nušlifuoti smulkiu švitriniu popieriumi. Palikite baldus išdžiūti mažiausiai 24 valandas, tada padenkite medienos apsaugine medžiaga arba tikmedžio aliejumi. Visas tikmedžiui valyti ir prižiūrėti skirtas medžiagas rinkitės iš specializuotų ir patikimų pardavėjų ir laikykitės jų siūlomų rekomendacijų.
Nedengtas alyva tikmedis alikui bėgant įgauna pilką atspalvį, tačiau į jį lengviau įsigeria riebalai, dažantys maisto produktai, kiti skysčiai. Tikmedis savyje turime nemažai aliejus, tad tokie baldai tarnaus jums ilgai, juos plaukite šiltu muiluotu vandeniu su minkšta šluoste ar kempine. Teisingai atliktas baldo dengimas layva labiau apsaugos medieną, bet suteiks jai atspalvį. Dėl visos alyvavimo instrukcijos kreipkitės į alyvos pardavėjus.

Dėmesio: dengiant alyvą, kur yra grybų pėdsakų gali likti juodos dėmės.

Baltai pigmentuotas tikmedis

Nuvalykite drungnu vandeniu, švelniu plovikliu ir minkštu skudurėliu arba baltu pigmentiniu muilu. Leiskite baldams visiškai išdžiūti, dar bent vieną dieną, ir apdailinkite tokiam medžiui skirtu impregnantu, kuris yra visiškai bespalvis ir neleidžia į medieną prasiskverbti drėgmei ir nešvarumams.

Pilkas tikmedis

Nuvalykite drungnu vandeniu, švelniu plovikliu ir minkšta šluoste. Prižiūrėkite baldus medienos valikliu ir medienos impregnantu.

PUŠIES MEDIENA

Naudojama švediška FSC sertifikuota pušies mediena. Kai paviršius matinis, o vanduo ant paviršiaus nebesilaiko, metas apdoroti baldus (ženklas, kad medis nėra pakankamai imgregtuomas ir sugeria drėgmę). Kruopščiai išvalykite baldus, leiskite jiems išdžiūti bent dieną, o tada apdorokite juos tam skirtu aliejumi. Dažytos pušies priežiūrai žr. Akacijos medienos priežiūros instrukcijas.

NERŪDIJANTIS PLIENAS

Nerūdijantis plienas yra labai atspari oro sąlygoms medžiaga. Tačiau tam tikroje atviroje aplinkoje gali atsirasti specifinė paviršiaus korozija arba paviršiaus pažeidimai. Tai galima pašalinti naudojant nerūdijančio plieno valymo priemonę. Rekomenduojame priemones, kurios ir nuvalo, ir padengia apsauginę plėvelę. Šis apdorojimas turėtų būti atliekamas du kartus per metus, kad baldai atrodytų gerai.

Priveržkite varžtus
Patariame kiekvieną sezoną kelis kartus priveržti varžtus, pavyzdžiui, prieš sandėliuojant juos žiemai ir išimant sezono pradžioje.

Baldų apsauginiai dangalai
Norėdami išlaikyti ir apsaugoti savo baldus dar ilgiau, rekomenduojame naudoti baldus apsaugančius dangalus. Turime platų apsauginių užvalkalų asortimentą, kurie yra siuvami specialiai skirtingiems baldams arba didesniems baldų komplektams. Visi mūsų užvalkalai yra pagaminti ir susiūti su detalėmis, kad užvalkalo nenupūstų vėjas. Dėl šių prekių kreipkitės į salono vadybininkus.

BAMBUKO MEDIENA
SAULĖS ŠVIESA

Bambukas yra natūrali mediena, todėl jo spalva veikiama saulės spindulių gali kisti bėgant laikui. Nepalikite bambuko baldų uždengtų ilgesniam laikui ypač naudojimo pradžioje.

DRĖGMĖ

Medienai reikalinga natūrali ventiliacija, kad ji „kvėpuotų“. Taip medis prisitaikys prie aplinkos drėgmės lygio. Tad nelaikykite paviršių aklinai uždengtų plastiko kilmės ar neleidžiančiomis kvėpuoti medžiagomis daugiau nei 12 valandų. Be to nerekomenduojami bambukui staigūs temperatūros ir drėgmės pokyčiai. Jie gali įtakoti medienos įtrukimus.

PRIEŽIŪRA

Bambuko mediena yra dengtina bespalve alyva. Rekomenduojame alyvuoti kartas nuo karto, pavyzdžiui du kartus per metus. Įsidėmėkite, kad rinktis reikia patikimas alyvas ir laikytis alyvos pardavėjo pateikiamų instrukcijų. Be to alyva keičia medienos spalvą. Įsitikinkite, kad padengėte visas baldo dalis, tiek viršutinę, tiek apatinę.
Bambuko medienos paviršiaus valymas
Naudokite švarią minkštą šluostę ir sekite alyvos pardavėjo teikiamas instrukcijas. Jeigu nuspręsite ne alyvuoti – žinokite, kad mediena lengvai įgers riebalus bei dažiklius nuo maisto produktų ir kitus nešvarumus. Natūrali mediena reikalauja nuolatinio valymo ir priežiūros.
Bendros rekomendacijos, norint ilgiau išlaikyti lauko baldus nepraradusius prekinės išvaizdos:
• Valymas, šlifavimas ir padengimas priemonėmis turėtų būti atliekamas pagal tam medžiui skirtas rekomendacijas.
• Nedėkite ant medinių paviršių karštų ar braižančių indų.
• Įsitikinkite, kad baldai nėra arti šilumos prietaisų ar kitų kaitinimo įrenginių.

DAŽYTA RAUDONMEDŽIO MEDIENA

Dažyta mediena reikalauja tam tikros priežiūros, jeigu norite, kad baldai atrodytų gražiai. Klimato sąlygos veikia medį ir dažus:
Baldai praras gražią išvaizdą, jeigu juos laikysite žiemos metu lauke. Ne tik medinius baldus rekomenduojame sandėliuoti uždaroje nešildomoje patalpoje su gera ventiliacija. Staigūs temperatūrų pokyčiai gali įtakoti medienos įtrukimus.
Medis yra organiška medžiaga, tad iš jo gali išsiskirti aliejus. Nesupainiokite jo su rūdimis, pašalinti galite su dažų plovikliu. Per atsiradusius įtrukimus pateks drėgmė ar ims daugintis grybai, pelėsis.