Pedagogiškai tvarus dizainas

Pedagogiškai tvarus dizainas

Teisingi parinktos ar perplanuotos patalpos bei parinkti baldų sprendimai sukuria ramias darbo aplinkas, gerina mokymosi rezultatus ir prisideda prie visų mokyklos bendruomenės narių sveikatos ir gerovės.

Praėję metai stipriai pastūmėjo švietimo įstaigas, nuo vaikų darželių iki mokymo įstaigų, iš esmės perkurti tiek erdves, tiek patį mokymosi procesą. Pagautoms hibridinio pedagoginio mokymo proceso sūkurio švietimo įstaigoms būtina derinti kontaktinio mokymosi veiklas su nuotolinėmis. Mokyklos energingai ieško naujų praktikų pavyzdžių, kurie pateisintų visus ir visų lūkesčius. Daugiau skaitykite apie Įkvepiančią mokymosi aplinką ir naujas švietimo normas >.

Mes, ISKU, kuriame modernias ir išmanias mokymosi bei naujovių kupinas aplinkas, kurių variklis dizainas orientuotas į pedagogiką. Pedagogiškai universalūs ir tvarūs sprendimai įgalina ne tik mokymosi, mokymo ir vadovavimo stilių įvairovę, bet ir patenkina specifinius skirtingų mokomųjų dalykų poreikius. Kūrybingos naujoviškos platformos skatina moksleivių ir studentų iniciatyvą, įkvepia juos ieškoti, stengtis ir kurti naujus sprendimus kartu.

Mūsų įkvepiančių idėjų dėka nesunku patobulinti esamas patalpas ar erdves mokymuisi bei sukurti funkcionalias aplinkas, kur mokymas ir mokymasis yra bendras džiaugsmas.

ISKU Aktyvus Mokymasis

Isku Aktyvaus mokymosi koncepcija teikia priemones kurti modernias mokymo ir naujovių kupinas aplinkas derinant architektūrą ir erdvinę hierarchiją su pagrindiniais modernaus mokymosi komponentais. Isku Aktyvaus mokymosi aplinkos yra saugios, funkcionalios ir teikiančios daug džiaugsmo.

Mokymo ir mokymosi džiaugsmas

“Į vartotoją orientuoto dizaino rezultatas skaitmeninio, virtualus, socialinio bei fizinio mokymosi aplinkas vienija į prasmingą ir pedagogika paremtą visumą, kuri skatina mokymo ir mokymosi proceso džiaugsmą.

ISKU Mokymo Ekspertė, Direktorė Elise Tarvainen

Įkvepianti mokymosi aplinka ir naujos švietimo normos

Įkvepianti mokymosi aplinka ir naujos švietimo normos

Patirdami išskirtines aplinkybes paskutiniais metais mes tapome liudininkais, kaip tradicinės mokymo ir mokymosi struktūros nuolat susiduria su sunkumais ir tik technologijos palaiko formalaus mokymosi organizavimą. Adaptuojantis prie naujų normų mokymosi srityje, socialinė sąveika yra svarbesnė, nei bet kada anksčiau. Mokyklos yra drąsinamos savo bendruomenei teikti galimybes performuoti bendravimą, palaikant emocinį mokymąsi ir kuriant ryšius, kurie yra svarbūs prasmingam mokymuisi. Diegiant būtinus naujus saugumo protokolus mokyklų pastatuose, pasitelkus vaizduotę reikia maksimaliai praplėsti patalpas ir visas esamas erdves.

Baldų sprendimai tai įrankis pritaikyti naujas mokymo ir mokymosi formas

Kūrybingi baldų sprendimai puiki išeitis, kai reikia lankstumo keičiant tradicines klases, koridorius, daugiafunkcines mokymosi erdves, įtraukiant į mokymosi aplinkas daugiau sąveikavimo, bendradarbiavimo ir tiesiog džiaugsmo mokymosi procesu. Teisingi baldų sprendimai taip pat leidžia išlaikyti ir reikiamus fizinius atstumus bei sekti individuliu mokymosi keliu. Atsakomybė, kaip principinė gairė tokiuose produktuose, kaip ISKU GESS apdovanojimų laimėtojai Kivikko pufai ir Nook, sėkmingai leidžia derinti pedagoginį ir tvarų mokymą. Daugiau apie atsakomybę ir tvarumą skaityti kviečiame čia>>.

Kokias galimybes ISKU+ antimikrobiniai sprendimai teikia mokymosi aplinkai?

Mokyklos aplinka yra tipinis pavyzdys aplinkos, kurioje infekcijos sklinda lengvai ir greitai. Kuo švaresnė mokymosi aplinka, tuo mažesnė užterštumo ir infekcijų rizika. ISKU išvystė koncepciją, pagal kurią infekcijų kontrolė yra paremta gamybos proceso medžiagų pasirinkimu. Yra įrodyta, kad kartu su reguliaria rankų higiena ir paviršių valymu, ISKU+ antimikrobiniai sprendimai naudojami baldų gamyboje sumažina mikrobų gebėjimą išgyventi ir daugintis ant baldų paviršių.  

ISKU tyrimai ir darbai šioje srityje vykę nuo 2013-ųjų, parodė antimikrobinių baldų funkcionalumą ir efektyvumą mažinant moksleivių ir studentų sergamumą. Vieną pavyzdžių pateikiame čia >>.

Kito atvejo analizė atlikta 2018 metais, kurio metu rasta, kad antimikrobiniai liečiamieji paviršiai turi potencialą sumažinti studentų sergamumą perpus. Antimikrobinis veiksmingumas nėra nudėvimas bėgant laikui. Jis veikia nuolat visą baldo techninį gyvavimo laiką, jo naudojimą be jokių papildomų priežiūros priemonių.

Kuuhankavesi Mokykla Suomijoje visus liečiamuosius baldų paviršius pasirinko su antimikrobiniais stalviršiais, kad sumažintų kryžminį užterštumą plintantį per liečiamuosius paviršius, ir taip sumažintų infekcijų riziką. Skaityti daugiau anglų kalba čia >>.

Suomijos mokyklų pavyzdžiu, ISKU įrengė mokyklų baldus su antimikrobiniais paviršiais Al-Basma Britų mokykloje, Abu Dabyje. Mokykla naujai atvėrė duris po to, kai buvo imtasi visų galimų sprendimų, kurie atitiktų naujus poreikius ir saugumo protokolus. Kartu su nauja praktika vykdant dalinį nuotolinį mokymąsi, moksleiviai taip pat buvo buriami į mažesnes grupes, padidinti higienos reikalavimai ir valymo intensyvumas visur, kur mokymosi priemonėmis ir patalpomis yra dalinamasi (praktikos kabinetuose ir laboratorijose).

Antimikrobiniai sprendimai prisideda prie saugumo ir moksleivių gerovės kūrimo šioje Al-Basma aukšto švietimo lygio ir sielovados mokykloje.

Nuorodos į kitus straipsnius:

https://isku.lt/blog/antimikrobinis-baldu-kontaktiniu-pavirsiu-veiksmingumas/

https://isku.lt/blog/isku-antimikrobiniai-sprendimai/

https://isku.lt/blog/kaip-vidaus-patalpu-higiena-ir-baldai-gali-buti-susije/

ISKU antimikrobiniai sprendimai

ISKU+ Rūpinimasis gyvenimu

Mokslo pažanga medžiagų srityje turi svarbų vaidmenį vidaus patalpų higienos klausimais. Kiekvieną dieną mes liečiame paviršius, ant kurių tūno nešvarumai ir įvairūs mikroorganizmai. Kuo mus supanti aplinka švaresnė, tuo mažesnė infekcijų rizika ir paviršių užterštumo lygis. Reguliariai plaunant rankas ir valant liečiamuosius paviršius, bei naudojant antimikrobinius ISKU+ baldų sprendimus, mus supanti aplinka bus švaresnė ir higieniškesnė.

ISKU+ baldų kolekcija yra pirmoji pasaulyje antimikrobinių baldų serija, kuri prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo. Antimikrobinės medžiagos užkerta infekcijų plitimo kelius savo antimikrobinių savybių dėka. Mūsų antimikrobinių produktų naujovės pagrįstos vario, sidabro ir kitų antimikrobinių technologijų naudojimu pagrindinių liečiamųjų paviršių gamyboje.

Įrodyta ir nekintanti antimikrobinė savybė

Įrodyta ir nekintanti antimikrobinė savybė padeda apsisaugoti nuo tokių mikrobų, kaip bakterijos ir pelėsiai, augimo ant liečiamųjų paviršių. Sukurta technologija, kuri naudojama antimikrobiniuose ISKU+ paviršiuose, aktyviai funkcionuoja 24/7 paveikdama mikrobus ardant jų DNR ir taip stabdo jų dauginimąsi. Tad stabdomas ir mikrobų augimas paviršiuose, kuriuos dažniausiai liečiame. Visi baldai pagaminti ISKU gali būti pateikiami su antimikrobinėmis medžiagomis.

Kaip nutraukti infekcijų plitimo grandinę ir sumažinti nedarbingumą dėl ligos naudojant ISKU+ sprendimus?

Antimikrobinių baldų pasirinkimas yra ilgalaikė investicija sveikatai ir žmonių gerovei. ISKU+ atlikti naujausi tyrimai, kaip įrodytas antimikrobinių kontaktinių paviršių veiksmingumas sumažina įmonėse nedarbingumą dėl ligos ir kovoja su infekcijomis.

Esminiai privalumai

Plati produktų pasiūla. ISKU+ pasirinkimas galimas visam standartiniam ISKU asortimentui.

Nuolatinis veiksmingumas. Antimikrobinis veiksmingumas laikui bėgant nesuyra, yra nenuilstamai veikiantis visą baldo eksploatavimo laiką. Technologijos pritaikomos gamybos procese, tad jos nenudėvimos ir atsparios valymui. *

Įrodyta ir pagrįsta tyrimais. Antimikrobinės technologijos išbandytos remiantis ISO 22196. Veiksmingumas: veikia tam tikrus virusus, įvairias plataus spektro bakterijas (įskaitant atsparias antibiotikams), pelėsius, grybus, dumblius, mieles. Apskritai galima teigti, kad ISKU + antimikrobinės technologijos sumažina mikrobų kiekį iki 99,99%.

Draugiška aplinkai ir išbandyta kaip saugi. ISKU + buvo patikrinta kaip saugi ir nekenksminga aplinkai.

* intensyvus pramoninių chemikalų, neskirtų įprastam valymui, pvz. acetono,  trynimas ar naudojimas, gali paveikti antimikrobinių audinių antimikrobines savybes.

Interjerai pagrįsti higiena

Higieniškų ir patogių sprendimų dėka mes prisidedame prie mūsų klientų ir darbuotojų saugumo ir gerovės. Yra įrodyta, kad antimikrobiniai liečiamieji paviršiai įtakoja infekcijų kiekį, tad tuo pačiu ir pasveikimo laiką, pravaikštas bei nedarbingumą dėl ligos. Pati koncepcija kilo ligoninėse, bet klinikiniai bandymai parodė, kad tai veikia ir už ligoninių aplinkos ribų. Be jų, ISKU+ antimikrobiniai liečiamieji paviršiai ypatingai kuria pridėtinę vertę ir darbinėse aplinkose, mokyklose ir kitose erdvėse, kur per dieną bendrauja ir keičiasi įvairios žmonių grupės.

Antimikrobinių kontaktinių paviršių pasirinkimas gali būti sprendimas papildantis tradicines infekcijų kontrolės priemones, tokias kaip valymas ir rankų higiena. Kiekviena šių priemonių turi akivaizdžią naudą kovojant su infekcijomis individualiai, o kartu jos yra galingas derinys šioje sunkioje kovoje. Daugiau apie antimikrobinių baldų vaidmens svarbą, skaitykite čia>>.

HygTech Aljansas

ISKU yra „HygTech Alliance“,  susidedančio iš šešių Suomijos kompanijų, orientuotų į antimikrobinius kontaktinius paviršius, įkūrėja. Šios įmonės bendradarbiauja ir vykdo tyrimus, kuria produktus, kad pasiūlytų holistinius sprendimus kovai su infekcijomis.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie antimikrobinius baldus ir jų įsigijimą, susisiekite su mūsų vadybininkais. Kontaktai puslapio apačioje.

Darbas namuose, ar kur bebūtumėte

Visi verslai skirtingi, tad skirtingos ir aplinkybės juos supančios bei aplinkos, kuriose žmonės dirba. Darbas namuose reikalauja lankstumo tiek iš pačio žmogaus, tiek iš erdvės, kurioje jis dirba. Darbo aplinka namuose, kaip ir bet kuri kita aplinka, turi sudaryti sąlygas dirbti efektyviai ir našiai. Tokie faktoriai, kaip privatumas, geras kokybiškas darbas, ergonomika, nesenstantis universalaus dizainas ir komfortas yra esminiai kiekvienam, ilgas valandas dirbančiam namuose prie savo darbo stalo.

Dirbant nuotoliniu būdu neretai susiduriame su trūkumais, kaip antai, triukšmas ar kitos dėmesį blaškančios priežastys. Kartais tiesiog galime neturėti galimybės dirbti ramiai susikaupus, nes namuose yra vaikų ar kitų namiškių, kurie taip pat dirba greta jūsų. Yra nemažai atvejų, kai žmogui persiorientuoti dirbti namuose sunku. Naujovės reikalauja persiorientavimo kasdienėje rutinoje, kas kelia papildomą stresą.

Pasauly užklupus pandemijai, mūsų komanda sukaupė visą savo kūrybingumą, kad galėtume jums pasiūlyti sprendimus produktyviam darbui namuose, kuris jus įkvėps. Nauja darbo erdvė namuose apgalvota – subalansuota tarp būtinų dalykų darbui ir šeimos poreikiams.

Valgomojo erdvė gali būti universali ir pritaikyta darbui

Valgomasis yra namų vieta, kurioje renkasi visi šeimos nariai. Čia veiksmas vyksta visą dieną. Ši namų erdvė vienija visą šeimą. Kaip ją galite paversti lanksčia, puikiai tinkama vienam dirbančiajam ar net keliems, vieta? Tai padaryti galite pasirinkę valgomojo ar virtuvės stalą, kurio aukštis yra reguliuojamas. Toks baldas bus patogus ir valgant, ir dirbant. O be to, galimybė keisti kūno padėtį (sėdėti aukščiau ar žemiau, bei dirbti atsistojus), teigiamai pasitarnaus jūsų sveikatai. Elektra reguliuojamo aukščio stalai yra būtinybė ergonomiškai darbo vietai. O toks universalumas, kaip tradicinio valgomojo stalo transformavimas į pusbario ar darbo – nustebins kiekvieną.

Komforto ir funkcionalumo derinys

Platus kėdžių pasirinkimas leis sukurti tokią aplinką namuose, kokios norėsite. Jos bus ne tik patogios, bet ir stilingos, nesenstančio dizaino. Reguliuojamos kėdės pasitarnaus aktyvumui dirbant palaikyti. Ypač balninės kėdės. Jeigu prie vieno stalo dirbate dviese – nepakeičiamas bus stalviršio erdvės skyrėjas (“divaideris”), kuris suteiks privatumo ir galimybę labiau susikaupti. Tad skirtingi pasirinkimai sėdėjimo poreikiams bei kiti aksesuarai suteiks lankstumo, ir netrukdys darbo vietą dienos pabaigoje sugrąžinti į įprastą valgomojo erdvę šeimai.

Pasaulinės klasės dizainą pritaikykite namų biure

Namų biuras gali būti jaukus ir stilingas kampelis, kuris derės prie jūsų namų stiliaus ir interjero. Pasitelkus kūrybiškumą ir šiek tiek įkvėpimo – darbo vieta taps tobulu balansu tarp erdvės darbui ir šeimos veikloms. Esminis momentas yra, ieškant baldų pasirinkti tokius sprendimus, kurie maksimaliai išpildys jūsų poreikius kuriant, kad ir nedidelį, bet jaukų darbo kampelį.

Ergonomikos svarba, kuriant darbo vietą namuose

Derinant tinkamą stalą darbui, universalaus dizaino ergonomišką kėdę ir stilingą poilsio valandėlei skirtą fotelį, galite sukurti tikrą biurą namuose, pagal savo individualius poreikius. Patogus fotelis ar nedidelė sofutė tobulai pasitarnaus poilsiui, ar skambučiams telefonu. O gal tiesiog pakeisite kūno padėtį semiantis šiek tiek įkvėpimo ir naujų idėjų darbui. Pasirinkę kelis fotelius ir pora kompaktiškų sofos staliukų suskursite pasitarimų zoną. Jeigu jūsų darbe neišvengiami ir gyvi susitikimai – tokia erdvė jiems bus tobula.

Atsakomybė yra veiksmai

Atsakomybė yra veiksmai

Mūsų šiaurinė aplinka mus suformavo. Ji pavertė mus kūrybingais ir praktiškais komandos žaidėjais. Turime drąsos viską daryti kitaip. Mes prisiimame atsakomybę vienas už kitą ir aplinką. Mums tvarus vystymasis vyksta savaime, o atsakinga veikla reiškia konkrečius veiksmus. Mes tikime dizainu, individualumu, meistriškumu ir kokybe. Mes kuriame aplinką, kuri siūlo saugias ir patogias vietas augti, mokytis, dirbti ir klestėti.

Skaitydami apie ISKU įmonės istoriją pamatysite, kad pagrindinės tvarumo temos (kokybė, aplinka ir saugumas) pabrėžiamos beveik kiekviename sakinyje. Atsakomybė yra veiksmai, sako Arto Tiitinenas (prezidentas, generalinis direktorius „Isku-Yhtymä Oy“) įmonės atsakomybės ataskaitoje. Per pastarąjį dešimtmetį šioje srityje buvo imtasi daugybės veiksmų.

Turime sertifikuotas valdymo sistemas, kurios užtikrina atsakingą verslo veiklą ir nuolatinį tobulėjimą. ISO 9001 sertifikuota kokybės vadybos sistema, ISO 14001 sertifikuota aplinkosaugos sistema, ISO 45 001 sertifikuota sveikatos ir saugos darbo vietoje sistema ir PEFC (atsekamumo grandinė) sertifikuota medienos kilmės stebėjimo sistema užtikrina, kad produktams naudojama būtų tvariai tvarkomų miškų mediena. 2019 m. Daugiau nei 93% medienos, naudojamos ISKU gaminiuose, turi PEFC sertifikatą. Likusi medienos dalis turi FSC sertifikatą arba yra patikrinta ISKU audito.

ISKU pakavimo linija buvo modernizuota atsižvelgiant į tvaraus vystymosi perdirbtas pakavimo medžiagas. Plastiko per metus sunaudota 21 tonomis mažiau, padidėjo atsinaujinančių medžiagų naudojimas ir sumažėjo pakavimo medžiagų naudojimas.

Įrengta labai efektyvi geoterminio šilumos siurblio sistema, kuri vykdo Lahti pastatų šildymą ir vėsinimą. Ant stogo sumontuota saulės kolektorių sistema, o iš jos gaunama elektra naudojama aušinimui. Gamybos plotas sumažėjo nuo 140 000 m2 iki 65 000 m2. O  3000 įprastų lempučių buvo pakeistos LED lemputėmis. Anglies dvideginio emisija ISKU gamyklos nuosavybėje sumažėjo, o 2019 m. anglies dvideginio išmetimas yra 29,5 tCO2e.

Savo elgesio kodekse mes įsipareigojame laikytis visų įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su mūsų veikla visose šalyse, kuriose dirbame. Mes taip pat reguliariai tikriname, ar mūsų tiekėjai laikosi mūsų elgesio kodekso.

 

Apie autorę:

Kaisa Vuori @ Kaisa Vuori

Kaisa turi patirties darbe su kokybe, vadybos sistemomis, produkto saugumo reikalavimais ir aplinkos klausimais.

Kaisa ISKU dirbti kaip tvarumo vadovė pradėjo 2020-ųjų Spalį. Pirmosios dvi darbo savaitės buvo pilnos įdomių diskusijų su Isku darbuotojais, kolegomis. Su nekantrumu straipsnio autorė laukia pagilinti žinias apie gražius baldus ir teikiamas paslaugas.

Antimikrobinis baldų kontaktinių paviršių veiksmingumas

Antimikrobinis baldų kontaktinių paviršių veiksmingumas

Suvokti nematomus dalykus ne visada lengva. Tai liečia tiek teigiamus, tiek neigiamus veiksnius supančius mus. Dabartinė pandemija yra puikus nematomo priešo pavyzdys, su kuriuo kovoti sunku, ypač kai negalime plika akimi pamatyti virusų grėsmės, jų ginkluotės keliamo pavojaus. Lygiai taip pat sunku patikėti, kad tam tikri liečiamieji paviršiai gali sumažinti infekcijos riziką, nebent jie mums būtų kažkaip matomi. Laimei, šiam klausimui pasitelkti galime mokslą.

Bendradarbiaudami su įmonėmis – Partnerėmis, universitetais ir kitomis institucijomis atlikome įvairius tyrimus, kad nematomas antimikrobinių paviršių efektyvumas taptų matomu. Atlikti tyrimai apima visas svarbiausias viešąsias erdves: mokymosi, darbo bei sveikatos priežiūros aplinką. Nors paviršių antimikrobinis veiksmingumas yra brandi technologija, apie kurią rasti galima daugiau nei keturis tūkstančius mokslinių straipsnių, ISKU nusprendė išsiaiškinti rezultatus naudodama savo ISKU+ koncepciją.

Mokymosi aplinka buvo tiriama „Taatila“ mokykloje Suomijoje. Antimikrobiniai ir ne antimikrobiniai, bet analogiški mokykliniai baldai buvo pastatyti lygiagrečiose klasėse. Baldų gaminiai buvo: mokinių stalai ir kėdės, ISKU dėstytojų stalai bei ABLOY durų rankenos. Antimikrobiniai baldai buvo gaminami naudojant „BioCote®“ sidabro jonų technologiją. Abiejose klasėse buvo standartizuota valymo ir rankų plovimo praktika bei naudojimas. Rezultatai parodė žymiai sumažėjusį mikrobų kiekį klasėje, kurioje buvo baldai su antimikrobiniais liečiamaisiais paviršiais. Be to, 6 mėnesių laikotarpyje, trumpalaikio nedarbingumo ir mokyklos nelankymo skaičius sumažėjo 52%, lyginant su įprastomis klasėmis.

Dar vienas tyrimas buvo atliktas biuro aplinkoje, kuri buvo pasirinkta kaip pagrindinė ir dažna žmonių susitikimo vieta. Čia taip pat buvo naudojami tiek antimikrobiniai baldai su „BioCote®“ technologija, tiek įprasti ISKU biuro stalai bei kėdės. Tad atviro plano biuro patalpose buvo įrengtos ir ne antimikrobinės, ir antimikrobinės įprastos biuro baldų versijos. Valymo, naudojimo ir aplinkos veiksniai buvo standartizuoti visiems baldams. 6 mėnesių paviršiaus valymo ir bandymo laikotarpis lėmė, kad visų ne antimikrobinių ir antimikrobinių paviršių bakterijų skaičius tarp visų tirtų baldų vidutiniškai skiriasi 92,7%. O ištirtas įprastas biuro darbo stalas pasirodė esąs labiausiai užterštas objektas, kurio antimikrobinėje versijoje buvo net 95,14% mažiau bakterijų.

Sveikatos sektorius bei aplinka yra sritis, kurioje infekcijos netoleruojamos. ISKU atliko tyrimą kartu su „Hygtech Alliance“ ir „Metropolia“ taikomųjų mokslų universitetu „Apila“ Profesinės Sveikatos Priežiūros Centre. Buvo tiriamos įvairios šios įstaigos vietos su įprastomis baldų versijomis ir antimikrobinėmis, kurias galiausiai lyginome. Išskiriant esminį momentą, verta paminėti, kad ant gydytojo antimikrobinio stalo rasta 81% bakterijų mažiau, lyginant su analogišku įprastu stalu. Be to, ant personalo poilsio kambario antimikrobinio stalo buvo rasta taip pat net 82% mažiau bakterijų.

Apibendrinant matome tendenciją, kur vidaus erdvės su antimikrobiniais baldų paviršiais yra mažiau užterštos, nepriklausomai nuo erdvės paskirties. Taatila mokykla parodė, kodėl reikia mažinti mikrobų kiekį: mažiau mikrobų lemia didesnį lankomumą. Ši koreliacija pagrįsta moksline literatūra su papildomais įrodymais net ir intensyviosios terapijos skyriuje, kur higiena yra gyvybės ir mirties klausimas.

PASTABA skaitytojui

ISKU produktų asortimente taip pat yra EPA patvirtinti žalvario gaminiai, kur antimikrobinis varis pašalina mikrobus, įskaitant COVID-19. Kalbant apie kitas technologijas, tyrimai ir bandymai vis dar vyksta, tačiau toje pačioje patogenų šeimoje jau buvo teigiamų rezultatų.

Apie autorių

Joonas turi darbo tarptautinėse rinkose patirties ir turi rizikos valdymo ir draudimo magistro laipsnį.
ISKU+ koncepcija tai įkvepianti galimybė derinti Isku tvarumą ir socialinę atsakomybę su vadinamosiomis griežtomis pelningumo ir organizacinio produktyvumo vertėmis mūsų klientų veikloje. Reguliuojamo aukščio biuro stalai buvo ergonomiškų darbo sąlygų revoliucija, antimikrobiniai baldai tą patį daro ir patalpų higienos klausimais.

Nauja baldų serija MyFlow jau pristatyta!

ISKU pristato plačiausią produktų liniją visoje įmonės istorijoje

Trečiadienį, 2020-ųjų rugsėjo 9 dieną, atnaujintame Helsinkio Olimpiniame Stadione ISKU surengė vieną svarbiausių produkto pristatymų savo istorijoje. Atsižvelgiant į šių dienų situaciją, renginio metu saugumas buvo kruopščiai apgalvotas.

“Nuodugniai atlikome namų darbus ir įsiklausėme, išgirdome mūsų klientus ne tik Suomijoje, bet ir tarptautinėse rinkose. Darbo aplinka, viešbučiai, restoranai ir kruiziniai laivai keičiasi. Klientų lūkesčiai pabrėžia panašumą, universalumą, privatumą bei saugumą. Kuriant MyFlow kolekciją mes suderinome ISKU 92 metų patirtį su interjero dizainerio Vertti Kivi kompetencija. MyFlow produktų serija atspindi ISKU atsakingą, Suomišką ir aukštos kokybės dizainą, kuris suteikia galimybę įvairiapusę aplinką įrengti universaliai ir stilingai. Mūsų klientų prašymu, visa MyFlow baldų serija yra antimikrobinė,“ sako Arto Tiitinen, ISKU CEO.

Plačią MyFlow produktų grupę sudaro dešimtys skirtingų produktų ir šimtai variantų. MyFlow leidžia įrengti įvairias aplinkas, atsižvelgiant į individualius poreikius, ir atveria naujas perspektyvas kuriant vieningą darbo aplinkos interjerą.

“Iš baldo norima daugiau nei įprastai, o darbo aplinka vis labiau įgauna susitikimų erdvės rolę. Padaugėjo hibridinio darbo, o pats darbas atliekamas ne tik biure, bet ir namuose. MyFlow suteikia aplinkai jaukumo ir dėka to ši kolekcija sėkmingai pritaikoma namų erdvėse“, sako Antti Olin, ISKU Produkto Dizaino Vadovas.

MyFlow įkvėpta užapvalintų uolų formų. Produktų linija kuria gerą energiją ir skleidžia žinią apie naują ir laimingą darbo aplinką. Ši baldų serija sukurta tarptautiniu mastu pripažinto dizainerio Vertti Kivi.

“Aš pažadėjau ISKU, kad sukursime produktų seriją, kuri išlaikys vientisumą ir bus pritaikoma visoms viešosioms erdvėms. Įkvėpimo sėmiausi iš mano sodybą supančios gamtos, apvalių uolų formų. Su MyFlow noriu perteikti energiją darbui ir naujai darbo ateičiai“, apibūdina Vertti Kivi, MyFlow kolekcijos dizaineris.

Darbas 2020-aisiais

Darbas 2020-aisiais

Darbas 2020-aisiais

Darbas 2020-aisiais

Kur ir kaip dirbsime ateityje? Kaip pasikeitimai darbe atsispindi mūsų darbinėje aplinkoje? Jau dabar akivaizdu, kad ateityje vis daugiau dalinsimės darbo vieta bei patalpomis. O tai įtakoja poreikį būti universaliems bei lankstesniems.

Naujovės ir įkvėpimas – raktas į sėkmingą darbą

Pokyčiai, kuriuos įtakojo 2020-ųjų pavasario įvykiai, atsispindės ir ateityje. Jie privertė įmones keistis ir greitai ieškoti sprendimų. Tikimasi, kad ateityje darbo aplinka prisitaikys prie šių naujovių ir darbuotojų. Nuotolinis darbas, kuris paskutiniu metu itin pabrėžiamas, taip pat keičia mūsų suvokimą apie darbo aplinką.

Auga poreikis kurti biurus bei darbo vietas, kurios natūraliai įkvepia, o dirbti jose malonu, kuriose kolegos nori būti, o darbas kartu praturtina idėjomis ir padeda priimti teisingus sprendimus. Daugiafunkciniai biurai susideda iš pritaikytų susirinkimų ir darbo vietų erdvių, bei privačių erdvių. Daugiafunkcinės erdvės universalios, tad pritaikytos ir individualiam darbui, ir novatoriškam atviro biuro plano darbui grupėse.

Kaip bebūtų, tradiciniams biurams ir nuolatinėms darbo vietoms grėsmės nėra dėl vykstančių mokyčių – fizinės darbo vietos bus reikalingos, naudojamos bei planuojamos.

Nepaisant visko, darbinė aplinka taps vis lankstesnė ir lengviau pritaikoma vieta darbui bei, svarbiausia, skatinanti bendrauti tarpusavyje.“ Sako Antti Olin, Isku Produkto Dizaino Vadovas.

  * Aš sutinku su mano pateiktų asmens duomenų tvarkymu tiesioginės rinkodaros tikslais

  Kaip vidaus patalpų higiena ir baldai gali būti susiję?

  Kaip vidaus patalpų higiena ir baldai gali būti susiję?

  Rankų plovimas ir pagrindinių liečiamų paviršių valymo svarba dar nebuvo tokia aktuali, kaip šiais 2020-aisiais metais. Šie du pagrindiniai įpročiai yra esminiai vidaus patalpų higienai. Jeigu jūs vis dar mąstote, kodėl, atsakymas yra paprastas: žmogaus prigimtiniai įpročiai ir kompulsyvus noras liesti savo veidą.

  Jūsų rankos yra tarsi konvejerio linija, kuria mikrobai patenka į jūsų kvėpavimo takų bei virškinimo sistemą nuo kiekvieno paviršiaus, kurį palietėte. Save valdyti ir atsikratyti šio įpročio sunku, nes paprastai tai darome natūraliai, nesąmoningai. Todėl norime būti tikri, kad mūsų rankos yra švarios ir paviršiai, kuriuos nuolat liečiame, yra taip pat švarūs ir tvarkingi.

  Rankų plovimo ir paviršių valymo, kaip infekcijų prevencijos neigiama pusė ta, kad šie procesai turi būti dažnai ir reguliariai kartojami. Nėra lengva intensyvioje dienos rutinoje tai kaskart atsiminti. Todėl žmonės ieškojo būdų, kaip šias dvi priemones papildyti pasyvia ir tęstine praktika bei technologijomis.

  Antimikrobiniai paviršiai – vienas sprendimų ir tokių technologijų pavyzdys. Sidabro antimikrobinės savybės yra gerai žinomoms. Jau dešimtmečius žmonės sidabrą naudoja įvairiose situacijose norint apsisaugoti nuo bakterijų. Nuo senovės laikų žinomas būdas, kaip vandenį ilgiau išlaikyti švarų ir tinkamą gėrimui, yra įmesti sidabro monetą į vandens talpą. Panašiai ir varis buvo naudojamas vandentiekio sistemose ir vandens talpoms kaip efektyvi antimikrobinė medžiaga. Yra ir daugiau įvairių medžiagų, turinčių atitinkamų antimikrobinių savybių, kurias galima pritaikyti kasdieniame gyvenime.

  Visuose interjeruose baldai sudaro didelę dalį dažniausiai liečiamų paviršių. Antimikrobiniai baldų paviršiai ženkliai pagerina vidaus patalpų higieną ir pasitarnauja kaip infekcijų kontrolės priemonė. Ypač tai aktualu viešosiose erdvėse, kur kėdės ir stalai dienos bėgyje dažnai liečiami skirtingų žmonių. Tai sumažina infekcijos riziką ir neigiamus padarinius sveikatai, produktyvumui ir bendrai gerovei.

  Nuotolinis darbas tampa vis dažniau sutinkamas reiškinys

  Nuotolinis darbas tampa vis dažniau sutinkamas reiškinys

  Nuotolinio darbo modelis ateityje vis populiarės. Tai taps pagrindu veikloms užduotims, kurias įmanoma vykdyti tokiu būdu. Daliai įmonių ir darbuotojų tai jau įprasta praktika, kitiems – tai visiškai nauja darbo forma, su kuria susiduriama pirmą kartą.

  Net ir prieš šių metų pavasario įvykius matėme pokyčių ženklus darbo, kuris pririša prie darbo vietos ir laiko link labiau savarankiško ir įvairiapusio darbo. Ši nauja darbo praktika pabrėžia savikontrolę, saviugdą, skatina tinklo kūrimą, veikimą ir produktyvumą, laiko valdymą ir savikontrolę.

  Nuotolinis darbas meta iššūkį įprastoms darbo valandoms bei skatina atsižvelgti į asmeninius žmogaus poreikius.

   

  Kadangi nuotolinis ir įvairiapusiškesnis darbas tampa vis dažniau pasitaikanti praktika, tikėtina, kad tradicinės darbo valandos, kaipo koncepcija, taip pat keisis. Pasikeitimas gali būti ilgesnės darbo valandos – rezultate ir ilgesnė darbo diena. Tačiau dirbant kasdien ilgiau – darbo dienų skaičius savaitėje gali sumažėti.

  „Nemaža dalis žmonių jau reiškia poreikį dirbti pagal savo individualias darbo valandas, kurios labiausiai jiems tinka – netgi pamaininiuose darbuose – kas taip pat kuria naujas galimybes ne tik darbinėje aplinkoje, bet ir visuomenėje“, sako ISKU interjero dizainerė Minna Uussilta.

  Darbo valandų lankstumas, įvairiapusis darbas palengvina ir šeimos rutiną vaikų atžvilgiu, pavyzdžiui, kai diena ar savaitė gali būti koreguojama atitinkamai pagal šeimos narių kasdienį gyvenimą. Darbas namuose įgalina labiau atsižvelgti į žmonių individualius poreikius ir dienos ritmą. Aštuonių valandų darbo diena prasidedanti nuo pat 8 valandos ryto tinka kai kuriems darbuotojams. Tačiau kartais darbo dienos paskirstymas į dvi dalis duoda geresnius rezultatus. Tokiu būdu galima pasidaryti kelių valandų pertrauką dienos eigoje, kurios metu galima nueiti į sporto salę, apsipirkti ar susitvarkyti kitus asmeninius reikalus, kai tuo tarpu galbūt kūrybiniam darbui reikia vakarinės ramybės.