KTU M-Lab tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras.

 

2023 m. lapkričio 30d. atidarytas naujai renovuotas Kauniečiams ir miesto svečiams gerai žinomo studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ pastatas. KTU Studentų miestelio vaizdą pakeitęs pastatas ne tik leido išsaugoti buvusio pastato architektūrines idėjas, bet ir atvėrė už jo esantį Gričiupio parką. Visame M-Lab pastate baldų sprendimus įgyvendino ISKU komanda.

Didelės apimties projektas apima: daugiau nei 300 įvairios paskirties kėdžių, apie 80 pufų ir minkštasuolių, daugiau nei 200 įvairaus tipo stalų, per 100 spintų ir spintelių, tris virtuves. Aukščiausias baldas – net 8 metrų aukščio. Suprojektavome ir pagaminome baldus bendrosioms erdvėms, holui, darbo kabinetams, susitikimų salėms, multifunkcinėms, poilsio zonoms, virtuvėms bei prototipiniam butui. Pritaikyti baldai funkcionalūs, ergonomiški ir tvarūs. Interjere vyrauja natūralaus beržo lukštas, stalviršių atsparumui užtikrinti panaudotas HPL laminatas, minkštasuolių audiniai yra aukštos kokybės ir 100 proc. pagaminti iš perdirbto plastiko. Įspūdingi poilsio zonose, sieninėse spintose integruoti apskritimo formos akustiniai minkštasuoliai bei žiedinės sūpynės pakabintos patalpų lubose. Šiam projektui parinktoms darbo kėdėms suteikti I tipo ekologinio ženklo sertifikatai: net 97 proc. kėdėms gaminti naudojamų medžiagų gali būti pakartotinai perdirbamos, nes jose nėra žmogui ar aplinkai kenksmingų cheminių elementų.

Nepaisant visų subtilumų ir iššūkių projektas įgyvendintas per 3 mėnėsius nuo užsakymo pateikimo: suderintos spalvos, atlikti detalūs matavimai, suderinti projektiniai sprendimai, užsakytos ir gautos žaliavos, pagaminti ir objekte surinkti baldai.

 

Architektai: „G. Janulytės-Bernotienės studija“, projekto vadovė Guoda Zykuvienė.

Nuotraukos: Lina ADI.