Kaip susikurti idealią darbo vietą?

Delfi TV laidos “Keturios sienos” vedėja kalbina mūsų biuro baldų specialistą Simą Krupovnicką.

Norėdami pažiūrėti laidos reportažą, spauskite mygtuką žemiau:

Žiūrėti video

Jau kurį laiką didžioji dalis žmonių buvo priversti dirbti iš namų. Nuotolinis darbas, darbo erdvės namuose koncepcijoje privertė pergalvoti, kaip atrodo ideali darbo vieta ir kokias naudas ji gali kurti. Žmonės, suskubo įsigyti darbo stalus ir darbo kėdes, kurtis namų biurą. Bet ar visi pasirinko ir vis dar renkasi teisingai, atsižvelgdami į ergonomiką ir savo sveikatą?

„Blank Page“ mokymų akademija ir UAB Isku Baldai spalio pradžioje vedė nemokamą edukacinį seminarą idealios darbo vietos kūrimo tema. Tad kviečiame paskaityti mūsų straipsnį šia visiems aktualia tema!

SKAITYTI DAUGIAU

Darbo vietos aspektai. Į ką atkreipti dėmesį?

Isku pardavimų vadovas Simas Krupovnickas dalinasi įžvalga, kad ideali darbo vieta  prasideda nuo geros darbuotojo savijautos, o tam užtikrinti reikalingi tinkami įrankiai – ergonomiški biuro ar namų darbo erdvės sprendimai.

Svarbiausi elementai, siekiant sukurti tokią darbo vietą, yra:

  • ergonomiškas reguliuojamo aukščio darbo stalas;
  • ergonomiška darbo kėdė.

Kas svarbiau: stalas ar kėdė?

Kiekvieno mūsų sveikata yra svarbiausia, tad Simas pataria neieškoti kompromisų šiuo klausimu ir pasitarus su specialistais darbo vietai įsigyti abu būtinus baldus. Dažnai susiduriame su požiūriu, kad tai yra itin brangūs sprendimai. Tačiau tai labiau yra pasekmė informacijos ir edukacijos šia tema trūkumo, nei neįperkamo baldų sprendimo klausimas. Ergonomiška kėdė yra ne ką mažiau svarbus elementas ir turėtų būti įsigyjama kartu su reguliuojamo aukščio stalu.

Kaip išsirinkti ergonomišką kėdę/stalą?

Renkantis darbo kėdę/stalą reikia atkreipti dėmesį į šiuos svarbius aspektus:

  • Gaminiams suteikiamas garantinis laikotarpis. Atkreipkite dėmesį ar garantija suteikiama tik mechanizmams, ar ir pašaliniams garsams?
  • Pardavėjo gyvavimo laikas rinkoje ir patikimumas. Jo požiūris į gamtos apsaugos klausimus, gaminių sertifikavimas.
  • Mechanizmai ir jų kilmės šalis. Europoje pagaminti mechanizmai yra ilgaamžiškesni, negu mechanizmai iš Azijos šalių.
  • Reguliuojamo aukščio stalas turėtų būti dviejų variklių. Tai užtikrina pakankamą aukščio amplitudę, bei sklandų veikimą ir mažesnį skleidžiamą garsą, variklių veikimo metu.
  • Modelio, kurį renkatės gyvavimo laikas rinkoje. Gamintojai atlieka bandymus su gaminiais ir rasti trūkumai yra šalinami. Kuo ilgiau produktas yra rinkoje, tuo daugiau jo galimų trūkumų yra pašalinama, kurie gali atsirasti eksploatacijos metu.

Vaiko darbo erdvė

Viena svarbiausių darbo erdvių namuose yra vaiko kambaryje esanti darbo erdvė.  Neretai susigundome idiliškais vaikų kambario interjerų pavyzdžiais, tačiau pažvelgę atidžiau pasigendame ergonomiškų sveikatai būtinų sprendimų. Įrengę vaiko kambarį ergonomiškai, paruošiame pagrindą augančio vaiko sveikatai.

Ar tinkamai parinkti baldai vaikui tarnaus ilgai?

Elektra reguliuojamo aukščio stalas yra pritaikomas visa vaiko augimo periodą ir atitinka skirtingus jo poreikius. Stalo pagrindas, t.y. kojos jums tarnaus ilgą laiką ir bus tinkamos prie bet kurio stalviršio. Esant mažesniam vaikui galite įsigyti nedidelio ploto stalviršį (optimalus būtų 120x70cm). Na o paaugliui ar studentui, esant poreikiui, įsigysite didesnį.

Verta paminėti, kad stalviršius galima gamintis ir pas baldininkus – taip maksimaliai darbo stalą pritaikysite prie savo namų interjero. Šiandien rinkoje yra ne vienas modelis stalų, suteikiantis galimybę užprogramuoti atmintyje skirtingus sėdimos padėties aukščius. Tai leidžia patogiai vienu stalu naudotis keliems vaikams.

Tarek Nofal
Vykdantysis Direktorius

Susisiekite – daugiau informacijos apie produktus bei kainas su mūsų specialistais:

Kontaktai >>>

Seminaro įrašą rasite čia:

Klausytis seminaro čia:

nuotolinė Blank Page interjero dizaino mokymų platforma>>

Žiūrėti reportažą “Keturios sienos”:

delfi tv